Org. pozarządowe / Rada Organizacji Pozarządowych

Rada Organizacji Pozarządowych

2012-07-04 14:22

 

Kontakt do członków Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

e-mail: roppk@kartuskipowiat.com.pl 

Facebook Rady: http://tiny.pl/gkq5m


Rada zachęca do wypełnienia ankiety on-line

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego zwraca się z prośbą do organizacji z powiatu kartuskiego o wypełnienie ankiety on-line dostępnej w linku: http://tnij.at/ankietarada do dnia 31 marca 2018 r.

Rada jest niezależnym zespołem, który powstał aby w imieniu organizacji pozarządowych współpracować z samorządami, tworzyć lepsze warunki dla rozwoju organizacji i możliwości ich działania. Jednak aby jej działania były skuteczne i odpowiadały na potrzeby sektora pozarządowego, pragnie z nim konsultować swojej działania i zaprasza do wspólnych przedsięwzięć. W powiecie kartuskim działa ponad 400 organizacji, ale nie jest znana faktyczna liczba podmiotów, które aktywnie działają. Rada pragnie dowiedzieć się w jakich dziedzinach działają organizacje, ile projektów rocznie realizują oraz z jakimi problemami najczęściej się spotykają. Dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i wypełnienie ankiety.

 


 

Posiedzenie Rady w dniu 19 stycznia 2018 r.

 

19 stycznia w siedzibie Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy odbyło się kolejne spotkanie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Podczas spotkania sporządzono harmonogram kolejnych spotkań na 2018 rok. W najbliższym czasie, planowana jest także ankieta wśród organizacji pozarządowych dla zweryfikowana rzeczywistej liczby aktywnie działających organizacji w powiecie kartuskim. W trakcie obrad poruszono także m.in. temat wspólnego projektu organizacji pozarządowych dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kartuskim (szczegóły niebawem), a także rozpoczęto pierwsze przygotowania do zbliżającego się Festiwalu "Ludzie dla Ludzi". 

 

 


Wybrano nowy skład Rady

9 listopada br. wybrano członków VI kadencji Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Spośród zgłoszonych 12 przedstawicieli organizacji pozarządowych wybrano 7 osób.

Członkami Rady zostali:

1. Joanna Czerwionka - Klub Sportowy Damroka w Chmielnie

2. Zyta Górna - Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego

3. Piotr Chistowski - Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP" 

4. Błażej Plichta - Ochotnicza Straż Pożarna w Goręczynie

5. Mariusz Florczyk - Fundacja Słoneczne Wzgórze

6. Alicja Domaschke - Stowarzyszenie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby"

7. Urszula Sobiecka - Stowarzyszenie Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego

Przewodniczącym Rady został Mariusz Florczyk, a Sekretarzem Piotr Chistowski.

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego jest niezależnym zespołem doradczym dla samorządów. Z jej inicjatywy zrealizowano wiele przedsięwzięć, m. in. "Festiwal Ludzie dla Ludzi" podczas którego organizacje prezentowały mieszkańcom swoją działalność oraz akcję "Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Kartuskim".

Pierwszym przedsięwzięciem zorganizowanym przez nową Radę będzie II Kaszubska Wigilia dla mieszkańców w dniu 16 grudnia br. o godzinie 16.00 na kartuskim Rynku.


Warsztaty dla organizacji pozarządowych z gminy Somonino

 

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego we współpracy z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym zapraszają na warsztaty "My i nasza Przestrzeń", które odbędą się 28 kwietnia 2016 r. w godz. 17:00-20:00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Somoninie przy ul. Ceynowy 1 A. Spotkanie jest adresowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu gminy Somonino (maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji). 

Celem warsztatów jest integracja środowiska pozarządowego, prezentacja dobrych praktyk i diagnoza problemów, z którym borykają się na co dzień organizacje.

Na spotkanie można przygotować 3 minutową prezentację własnej organizacji w dowolnej formie np. multimedialna, słowna, muzyczna itp.

Prosimy o potwierdzanie udziału w spotkaniu: telefonicznie pod nr tel. 505 160 889 - Dariusz Zelewski bądź mailowo na adres: dariuszzelewski@gazeta.pl do dnia 22 kwietnia 2016 r.

 

 

 


Dariusz Zelewski po raz trzeci Przewodniczącym Rady Organizacji Pozarządowych

Po raz trzeci członkowie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego powierzyli funkcję przewodniczącego Dariuszowi Zelewskiemu – prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach. Na sekretarza wybrano Piotra Chistowskiego członka oddziału chmieleńskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Na pierwszym spotkaniu członkowie omówili dotychczasowe osiągnięcia Rady i wspólnie określili kierunki działań w nowej kadencji.

Zachęcamy organizacje pozarządowe do obserwowania linku „Organizacje Pozarządowe” na naszej stronie, gdzie osobne miejsce poświęcamy Radzie. Poniżej podajemy adresy e-mailowe do członków Rady, którzy są gotowi do współpracy i kontaktu z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu kartuskiego.

Dariusz Zelewski (Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach)– Przewodniczący Rady – dariuszzelewski@gazeta.pl

Piotr Chistowski (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chmielnie) – Sekretarz - p.chistowski@gmail.com

Sulisława Borowska (Kaszubski Uniwersytet Ludowy) – sulinab@kul.org.pl

Milena Bronk (Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”) – milenabronk@gmail.com

Zyta Górna (Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego) - zytagorna2@wp.pl

Tadeusz Podymiak (Fundacja Edukacji i Działań Społecznych w Kartuzach) - klekakartuzy@op.pl

Mariusz Florczyk (Fundacja Słoneczne Wzgórze) - sunnyhill@wp.pl

 

 

 W 2014 i 2015 roku Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego razem z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym zorganizowała szereg spotkań mających na celu integrację i lepsze poznanie się członków organizacji pozarządowych powiatu kartuskiego. Spotkania pod tytułem „My i nasza przestrzeń” odbyły się w Stężycy, Sierakowicach, Chmielnie, Żukowie oraz Przodkowie. Uczestnicy warsztatów dyskutowali o problemach, z którymi boryka się trzeci sektor (m.in. mała ilość szkoleń, czasami trudne relacje z samorządem, problemy finansowe, brak czasu członków NGO’s oraz trudności w pozyskiwaniu nowych członków), planach na przyszłość oraz formach współpracy.

Celem spotkań było stworzenie przestrzeni do poznania się i integracji środowiska liderów i animatorów reprezentujących organizacje pozarządowe i grupy nieformalne działające na terenie gmin powiatu kartuskiego.

W załączeniu przedstawiamy raporty ze spotkań:

Stężyca

Sierakowice

Chmielno

Żukowo

Przodkowo

 

 


Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego jest zespołem doradczym dla Samorządu Powiatu Kartuskiego oraz innych jednostek samorządu terytorialnego. Powstała w 2007 roku i wówczas liczyła 11 członków.  16 października 2013 r. odbyły się wybory do czwartej już kadencji Rady. W jej skład weszło 7 członków:

Dariusz Zelewski – Przewodniczący Rady – Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach

Sulisława Borowska – Sekretarz Rady – Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Milena Bronk –Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Mściszewiczanki

Zyta Górna – Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego

Edmund Kwidziński –Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Eugeniusz Pryczkowski – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Baninie

Mariusz Florczyk – Fundacja Słoneczne Wzgórze w Stężycy

 
Kalendarz wydarzeń
Maj 2024
12345

6789101112

13141516171819

20212223242526

2728293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski