Aktualności / Uroczystości X-lecia samorządu Powiatu Kartuskiego.

Uroczystości X-lecia samorządu Powiatu Kartuskiego.

2009-02-23 11:14

W dniu 20 lutego w Gościńcu Kaszubskim w Kartuzach miała miejsce uroczysta gala z okazji 10 – lecia powołania Powiatów.    
Na uroczystości obecni byli samorządowcy z województwa pomorskiego, radni powiatowi pierwszej, drugiej i obecnej kadencji, dyrektorzy i pracownicy wydziałów starostwa oraz dyrektorzy jednostek podległych powiatowi. Z zaprzyjaźnionych powiatów na dziesiąte urodziny przyjechali do Kartuz przedstawiciele  powiatów: łowickiego, tatrzańskiego i świdnickiego.

Starosta Kartuski przedstawiła krótko historię naszego powiatu oraz jego dokonania w ostatnich dziesięciu latach. Podczas uroczystości głos zabrał senator Edmund Wittbrodt, który podkreślił rolę samorządu w powstaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Na zakończenie wręczył Staroście Janinie Kwiecień okolicznościowy medal Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. 

Starosta Kartuski Janina Kwiecień wyróżniła okazjonalną statuetką i dyplomem osoby, które szczególnie związane były z powiatem kartuskim. Podczas gali ogłoszono również wyniki konkursu wiedzy o samorządzie gdzie główną nagrodą był wyjazd do Brukseli. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, następni w kolejności byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach (II miejsce), z Zespołu Szkół w Sierakowicach (III miejsce) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (IV miejsce).Na zakończenie wystąpił kabaret OTTO.

  W sobotę w kolegiacie w Kartuzach o godzinie 19:00 wystąpił Mieczysław Szcześniak. Podczas prawie  dwugodzinnego koncertu artysta zaśpiewał najbardziej znane swoje przeboje m.in. „Tu”, „Spoza nas”, „Twoja miłość”, „Mamma”. Wspaniała atmosfera koncertu została podkreślona przez piękną iluminację wnętrza kolegiaty.
Galeria
Kalendarz wydarzeń
Październik 2021
123

45678910

11121314151617

18192021222324

25262728293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski