Aktualności / IV BIesiada Kaszubska

IV BIesiada Kaszubska

2007-11-30 13:3014 lipca br. starostowie zaprzyjaźnionych powiatów: łowickiego, tatrzańskiego i kartuskiego, rozpoczęli na Rynku w Kartuzach IV Biesiadę Kaszubską, która trwała dwa dni. W sobotę odbył się Festiwal Folkowy, podczas, którego zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, “BAZUNY” z Żukowa, „BOCZKI CHEŁMOŃSKIE” z Łowicza oraz zespół “JAFER ” z powiatu tatrzańskiego. Następnie zorganizowany został konkurs dla VIP-ów w którym udział wzięli Janina Kwiecień – Starosta Kartuski, Andrzej Gąsienica – Makowski – Starosta Tatrzański, Eugeniusz Bobrowski – Wicestarosta Łowicki, Jerzy Żurawicz – Wicestarosta Kartuski, Mirosława Lehman – Burmistrz Kartuz i Marzena Kosiorek z Łowicza. Po konkursie na scenie wystąpiła kapela lwowska, która bawiła publiczność w rytm muzyki przedwojennego Lwowa.Znakomity kabaret OTTO zapełnił kartuski rynek do ostatniego miejsca, satyrycy zaprezentowali zgromadzonej publiczności swój znany i lubiany repertuar.
Po kabarecie wystąpił zespół ORFEUSZ, który wielkimi przebojami muzyki greckiej rozgrzał publiczność do „czerwoności”. Jednak najwięcej fanów oczekiwało na występ gwiazdy sobotniego wieczoru CZERWONYCH GITAR. Zespół wykonał swoje największe przeboje „Anna Maria”, „10 w skali Beauforta”, „Dozwolone od lat 18”, które połączyły wielopokoleniowy tłum przybyłych widzów, bawiący się znakomicie przez cały występ.

W niedzielę na estradzie wystąpiły zespoły COLOR ORCHESTRA Zaczarowana Kraina z Somonina, „BOCZKI CHEŁMOŃSKIE” z Łowicza oraz zespół „JAFER” z powiatu tatrzańskiego. Następnie na scenie zjawili się studenci z Turcji, którzy wykonali program folklorystyczny oparty na ludowych tańcach tureckich. Zespół HA-DWA-O z Weroniką Korthals na czele, będący kolejną atrakcją tego dnia. nawiązał do swoich znanych przebojów oraz zaprezentował nagrania z najnowszej płyty. Ponadto grupa wykonała dwie piosenki kaszubskie w nowych atrakcyjnych aranżacjach. Następnie wystąpił długo oczekiwany TERCET CZYLI KWARTET złożony z Hanny Śleszyńskiej, Piotra Gąssowskiego, Roberta Rozmusa i Wojciecha Kalety - doskonale wszystkim znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Ostatnim koncertem IV Biesiady Kaszubskiej był występ kultowego zespołu DŻEM. Na tą chwilę czekał prawdziwy tłum fanów. Zespół nie zawiódł ich i udowodnił że jest jednym z najlepszych polskich zespołów bluesowych. Usłyszeliśmy ich największe przeboje „Whisky”, „Lunatycy”, „Wehikuł czasu” czy „Cała w trawie”. W czasie dwudniowego święta odbyła się kwesta na rzecz chorego Oskarka, zebrani na kartuskim rynku nie szczędzili grosza za co serdecznie dziękujemy. Następna biesiada dopiero za rok ale już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Kalendarz wydarzeń
Październik 2021
123

45678910

11121314151617

18192021222324

25262728293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski