Aktualności / XLVIII Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

XLVIII Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

2008-05-06 09:13

W dniach 17-24 maja 2008 roku na piękną Ziemię Kaszubską, do Kartuz, nad Bałtyk, do Trójmiasta i Władysławowa zawita wielka Impreza Turystyczna, która zgromadzi około 450 pasjonatów i propagatorów turystyki rowerowej z całej Polski:
     XLVIII Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.
Zloty Przodowników Turystyki Kolarskiej są organizowane od 47 lat w różnych regionach Polski, tym razem na Kaszubach, u wrót Bałtyku, stanowiąc unikalną okazję promocji naszego pięknego regionu, firm, organizacji i infrastruktury rowerowej Ziemi Kaszubskiej.

     Imprezę organizuje Klub Turystyki Kolarskiej „NA FALI” im. E.Jeziorowskiego Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni na zlecenie Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
     Bazy zlotu znajdować się będą w Wieżycy (17-20 maja) i Władysławowie (21-24 maja), a trasy imprezy przebiegać będą przez powiaty kartuski, kościerski, pucki, wejherowski oraz miasta Gdynia i Gdańsk.
     Każdy dzień zlotu dedykowany jest innej tematyce, a organizatorzy przy współudziale Klubu Turystyki Pieszej „Bąbelki”, Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku, Steny Line, oraz Koła Przewodników Turystycznych Miejskich i Terenowych Im. F. Mamuszki O/Gdańskiego PTTK, postawili sobie za zadanie pokazanie uczestnikom Zlotu najpiękniejszych, a często niedostępnych i nieznanych miejsc i obiektów Ziemi Kaszubskiej i Pomorza.
     Pasjonaci rowerów poznają piękno Ziemi Kaszubskiej, w tym pereł architektury, krajobrazu, przyrody, spoza typowej oferty turystycznej. Podczas zlotu odbędzie się także szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa grup rowerowych na drodze.
     Organizatorzy zlotu liczą na niezawodne przybycie pasjonatów i propagatorów oraz wysokokwalifikowanej kadry instruktorów i przodowników turystyki kolarskiej PTTK z różnych regionów Polski.

     XLVIII Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej objęli Patronatem Honorowym:
     Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdyni, Starosta Kartuski, Burmistrzowie Kartuz i Władysławowa oraz Prezydent Wejherowa.

         Pozostałe szczegóły w regulaminie Zlotu.

Dokumenty do pobrania

 

Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2022
1234567

891011121314

15161718192021

22232425262728

293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski