Aktualności / VII Jarmark Folklorystyczny

VII Jarmark Folklorystyczny

2008-05-06 10:57
W dniu 15 maja br. o godz. 11, 00 w Chmielnie na Stadionie Gminnym rozpocznie się VII Jarmark Folklorystyczny oraz Przegląd Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej województwa pomorskiego.
Jak każdego roku do Chmielna przyjedzie ok. 400 osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami. Podczas Przeglądu wystąpią zespoły i soliści. Zostaną także zaprezentowane prace na stoiskach, które są oferowane do sprzedaży. 
Impreza została wzbogacona o konkurs o Nagrodę Wójta za najciekawsze aranżację i wykonanie piosenki kaszubskiej „Rëbòcë od Wiôldżégò Mòrza”.
Dla wszystkich  uczestników imprezy gościnnie wystąpi Andrzej Rybiński.
Organizatorem imprezy pod patronatem Wójta Gminy w Chmielnie jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a współorganizatorami są: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddz. w Chmielnie, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chmielnie.
Imprezę dofinansowało Starostwo Powiatowe - ze środków   PFRON.
            Celem naszej imprezy jest dokonanie przeglądu w zakresie kontynuacji kultury ludowej mieszkańców domów pomocy i środowiskowych domów samopomocy w takich dziedzinach jak folklor muzyczny, taneczny, słowny i twórczość plastyczna.
Organizację imprezy kontynuujemy gdyż cieszy się ogromnym powodzeniem. Osoby przebywające placówkach mają ograniczone możliwości prezentowania swoich talentów, a nasze spotkania pełnią funkcję integracyjną ze społeczeństwem i uczniami szkół. Otoczenie i atmosfera, która towarzyszy imprezie stwarza niepowtarzalny klimat, dlatego osoby niepełnosprawne chętnie i z wielką radością co roku uczestniczą w naszej imprezie.
Serdecznie zapraszam przedstawicieli Redakcji Programów Lokalnych do udziału w imprezie lub opublikowania informacji .
Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2021
12345

6789101112

13141516171819

20212223242526

27282930


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski