Aktualności / 37 Bieg Piastów

37 Bieg Piastów

2013-03-05 14:28

Podczas gdy kibice śledzili poczynania Justyny Kowalczyk i polskich skoczków, w Jakuszycach ścigało się kilka tysięcy miłośników biegów narciarskich. W miniony weekend 6 tysięcy biegaczy z 32 krajów uczestniczyło w 37 Biegu Piastów. Polskie biegi zaliczane są do Worldloppet – ligi 15 największych na świecie biegów narciarskich. W ramach Biegu Piastów odbyły się również Długodystansowe Mistrzostwa Polski.

W tegorocznych zmaganiach tradycyjnie uczestniczyli zawodowcy i amatorzy z Kaszub. W piątek 1 marca wystartowało 1185 biegaczy na dystansie 10 km klasykiem. Wygrał Niemiec Seifert, a nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Rafał Koryciński (Cartusia) - 9 miejsce

Marcin Okroj (Cartusia) - 21 miejsce

Paweł Bogacz (Cartusia) - 36 miejsce

Mateusz Brylowski (Cartusia) - 58 miejsce

Piotr Rzeszutek (Zespół Szkół Technicznych)  - 139 miejsce

Mateusz Lempkowski (Zespół Szkół Technicznych) - 535 miejsce

W sobotę 2 marca odbył się bieg główny na dystansie 50 km klasykiem, w którym w międzynarodowym gronie 1581 zawodników znalazł się Rafał Koryciński, który zajął 77 miejsce. Tego samego dnia odbył się także bieg 26 km klasykiem, ale nikt z naszych reprezentantów w nim nie startował.

W niedzielę odbył się bieg główny na dystansie 30 km w stylu dowolnym. Odbył się on na najtrudniejszej w historii Biegu Piastów trasie. Wygrał go Toni Eschert z Niemiec, a bieg ukończyło 483 zawodników. Wśród nich znaleźli się nasi reprezentanci:

Rafał Koryciński - 21 miejsce

Marcin Okroj - 62 miejsce

Janusz Meissner - 113 miejsce

Po raz kolejny zawodnicy z Kartuz uczestniczyli w tak dobrze zorganizowanej międzynarodowej imprezie. Obóz w Szklarskiej Porębie został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego oraz Gminy Kartuzy, Sierakowice i Żukowo.