Aktualności / Mistrzostwa Karkonoszy - dobry start narciarzy Cartusii

Mistrzostwa Karkonoszy - dobry start narciarzy Cartusii

2009-01-27 10:20

Kolejne zawody Pucharu Polski w narciarstwie biegowym odbyły się 24-25 stycznia br. na trasach ONB w Jakuszycach. Startowało w nich ponad dwustu narciarzy w pięciu kategoriach wiekowych, a wśród nich z powodzeniem zawodnicy Cartusii. Mistrzostwa zostały przeprowadzone w prawdziwie zimowej scenerii na znakomicie przygotowanych trasach.

W seniorach Rafał Koryciński w biegu łączonym na dystansie 20 km zajął 7 miejsce. Piotr Meissner w tej samej konkurencji w juniorach starszych też był 7 a w biegu na dystansie 10 km klasykiem był 10.
W juniorach młodszych:
- na dystansie 5 km klasykiem Karolina Kiedrowska była 24 a debiutujący w zawodach Marcin Wolski 33,
- w biegu łączonym 2x 5km Karolina była 22 a Marcin 31.
Dobrze w Juniorach D w licznej (blisko 30 osobowej) konkurencji wystartowali nasi najmłodsi narciarze.
W stylu klasycznym na dystansie 3 km:
Adam Flisikowski był 10, Jakub Węsiora 16 a Kamila Kiedrowska 19.
W stylu dowolnym na dystansie 2,5 km:
 Kamila była 10, Adam 11 a Kuba 14. Te lokaty dobrze rokują na przyszłość sportową młodych narciarzy o ile systematycznie będą podnosić swoje umiejętności.

Udział w Mistrzostwach zorganizowany został ze środków Starostwa Powiatowego, PFS  i GKS Cartusia.
Prowadził je kier. sekcji narciarskiej Janusz Meissner.